יעוץ לחברות

יעוץ לחברות בקשיים פיננסים – הבראה עסקית

יעוץ לחברות בקשיים פיננסים היא לא משימה קלה.עסקים רבים "נופלים" ונכשלים מדי יום מסיבה זו או אחרת של חוסר תכנון או מכשול שלא נפתר בעבודה הרצופה. פתיחת עסק חדש והצלחת חברה היא לא דבר של מה בכך, אלא סדרת פעולות מתמשכות שדורשות ידע ותכנון מעבר לתחום העיסוק שלכם. יעוץ לחברות בקשיים פיננסים בעזרת מומחים, כלכלנים ויועצים עסקיים היא הדרך שלכם לשקם את הנעשה וליצור מערך חדש של תשתית כלכלית ועסקית שתוכל להציל את העסק שלכם מקריסה טוטאלית. לעיתים, כל מה שצריך כדי "להציל" עסק קיים זה להשיג את ההלוואה הנכונה בתנאים המתאימים. חברות המתמחות בשירותי יעוץ לחברות בקשיים פיננסים יסרקו ויחקרו אחר מקורות מימון, יעבדו מול בנקים שונים במקביל ולסירוגין כדי לנסות להשיג תנאי הלוואות שונים ואיכותיים וינסו לייעל את החברה שלכם במטרה להחזיר אותה למסלול פעיל ומרוויח.

איך שירותי יעוץ לחברות בקשיים פיננסים יכולים לסייע לי?

אנשי עסקים מתחילים רבים לא מבינים באיזה קלות אפשר להגיע למבוי סתום כספי. חברות רבות נתקלות בקשיים פיננסיים כבר בשנה הראשונה לפתיחת העסק או החברה ונאלצים לחסל את הרעיון או לעצור תהליך פיתוח בחברה.חברות המתמחות בשירותי יעוץ לחברות בקשיים פיננסים יוכלו להוציא אתכם מהבוץ, חשוב לבחור בחברה עם ניסיון של שנים ומענה כולל לבעיה שלכם.

כאשר תרים אחר חברה מתאימה, כדאי לבחון מקרוב את קבוצת אסף, חברה מקצוענית ומובילה בתחום ייעוץ עסקי ופיננסי, יעוץ לחברות בקשיים פיננסים , גיוס אשראי ופתרונות מימון כוללים. קבוצת אסף פועלת עם עסקים קטנים וגדולים בכל היקף פעילות ומנוסה בהבראת עסקים ומציעה יעוץ לחברות בקשיים פיננסים ברמה גבוהה המוביל לחילוץ מהיר מהצרות ומהבורות הפיננסים.

ייעוץ לחברות ניתן על מנת לשפר את תהליכי העבודה בחברה וכדי להתמודד בצורה טובה יותר עם האתגרים הצפויים לחברה. כיום כאשר התחרות בין חברות הולכת וגדלה, יש צורך בהתאמת הפעילות העסקית לצרכים הקיימים בשוק. על מנת לקדם ולשפר תהליכים בחברה קיימת או חברה בהקמה, מומלץ להיעזר בייעוץ לחברות.

כמו כן שירותי ייעוץ לחברות כוללים כמה היבטים שונים כגון ייעוץ כלכלי ופיננסי, ייעוץ ניהולי, אסטרטגי ועוד. המטרה היא לבחון את כל המחלקות והשירותים הניתנים בחברה, בחינה של הנהלת החברה ודרג הביניים, כמו כן בוחנים את תפוקת העובדים, תהליכי עבודה, מערכות, מחלקת השיווק והפרסום, מכירות, שירות לקוחות ועוד.

בנוסף להצעות לשיפור וייעול התהליכים בחברה, ייעוץ לחברות יכול לסייע בעיתות משבר, במקרים בהם החברה נקלעה לקשיים כלכליים ויש צורך בפתרונות מימון שונים כגון הלוואות, גיוס אשראי נוסף וכדומה.

מדוע חברות זקוקות לייעוץ עסקי?

חברות זקוקות לייעוץ על מנת לטפל בבעיות הקיימות , כמו כן ייעוץ יכול לסייע לחברות כאשר יש צורך בשיפור המצב הקיים כגון הטמעת שינויים בתהליכי העבודה, הגברה יעילות ותפוקת העובדים, צמיחה והרחבה של החברה, לחילופין גם סגירה של מחלקות ופיטורי עובדים. כאשר יועץ מגיע לחברה הוא יכול לספק לה תמונה כוללת על מצבה ולהציע פתרונות אופציונליים לשיפור המצב, תהליך ייעוץ לחברות מתבצע בשיתוף עם מנכ"ל החברה וכמובן נדרש שיתוף פעולה מצד העובדים על מנת להצליח בתהליך.

ייעוץ עסקי לחברות מתאים גם עבור יזמים שמעוניינים בהקמת עסק חדש. מומלץ לפנות לשירותי ייעוץ המספקים גם ליווי עסקי משלבי ההקמה הראשונים של החברה, כמו כן ייעוץ עסקי יכול לתרום לחיסכון בהוצאות, ניהול תזרים מזומנים חיובי, בחינת הפעילות העסקית של החברה וכיצד ניתן לשפר אותה, הגדלת אחוזי המכירות והרווחים, על ידי בנייה של תכנית הבראה.

 במקרים מסוימים חברות נאלצות לקחת סיכונים רבים על מנת להישאר על המפה. התחרות בין החברות היא גדולה והיא מתרחבת עם הזמן. מסיבה זו בעלי החברות ומנכ"לים צריכים להיות תמיד עם היד על הדופק ולחשוב כיצד ניתן לקדם את העסק ולהביא לצמיחתו.  בנוסף לכך, ייעוץ עסקי יכול לתת הכוונה כיצד לחסוך בהוצאות ועלויות שוטפות של החברה.

לדוגמא, תשלום לספקים. ייתכן שניתן לחסוך בעלויות על ידי בחירה בספקים המציעים מחירים נמוכים יותר. כמו כן ייעוץ עסקי מספק לחברה מידע חשוב על אופן התנהלותה כאשר המטרה העיקרית היא לקדם, לשפר ולייעל את הפעילות העסקית שלה ולטפל בבעיות העסקיות לפני החמרת המצב. מסיבה זו חשוב לפנות לחברת ייעוץ עסקי מקצועית, בעלת וותק ומוניטין.

במקרים מסוימים חברות ועסקים מעוניינים בגיוס של מקורות מימון חיצוניים על מנת להגיע לצמיחה ושגשוג כלכלי עתידי. כמו כן מימון כספי הינו משמעותי ביותר בנוגע להצלחת החברה. לכן ישנה חשיבות רבה בגיוס כספים כאשר מעוניינים בהקמה של חברה חדשה או כחלק מהתרחבות חברה קיימת.  בנוסף לכך, יש צורך בגיוס כספים למימון הרחבה של הפעילות העסקית בחברה, הוספה של מחלקות חדשות ועוד. כמו כן גיוס כספים יכול לתרום גם במצבים של בעיות וקשיים כלכליים שהחברה נקלעה אליהם עם הזמן, מצבים נוספים המצריכים מימון הם שיפוצים, רכישה של ציוד חדש לחברה, הוספת מחלקות ועוד.

על מנת לקדם, לשפר ולייעל את התכנית העסקית של החברה חשוב מאד להבין את המצב הקיים בשוק, השוואה מול חברות מתחרות היא חשובה במיוחד אם נכנסו לשוק מתחרים חדשים שעלולים למשוך לקוחות קיימים או פוטנציאליים.

ישנם שני סוגים של מקורות מימון לחברות, מקורות מימון בנקאיים וחוץ בנקאיים. קיימת אפשרות לקחת הלוואה באמצעות הבנקים או על ידי חברות פרטיות, מוסדות וגופים שונים. כאשר לוקחים הלוואה עבור החברה חשוב לבדוק את תנאי ההלוואה וההחזרים. מומלץ להתייעץ עם יועץ עסקי לחברות איזו הלוואה כדאי לקחת, תוך בדיקה של תנאי ההחזר, תשלום הריביות וכדומה.

מהי תכנית עסקית?

תכנית עסקית מהווה תכנון מפורט של החברה ותוכניות להרחבתה. על מנת להכין תכנית עסקית חשוב לאפיין את צרכי החברה. חשוב להבין מהם המאפיינים הייחודיים של החברה ומהן נקודות החוזק והחולשה של החברה. הגדרת קהל היעד, בחינת המתחרים של החברה, המצב הקיים בשוק, בדיקת מחלקות השיווק והמכירות, אבחון של איומים פוטנציאליים מצד חברות מתחרות וכדומה. כמו כן תכנית עסקית כוללת בתוכה הגדרה של קהל היעד של החברה, מי קונה את המוצרים ובנייה של תכנית שיווקית עבור אותו קהל יעד.

בנוסף לכך, תכנית עסקית כוללת בתוכה את הכספים הנדרשים להשקיע על מנת לבצע את השינויים המוצעים במסגרתה. התכנית העסקית צריכה לספק גם ניתוח סיכונים המבוססים על תהליכים של איסוף מידע שהתבצעו בחברה במהלך ייעוץ עסקי.

 

הבראת חברות ועסקים

בחינת המצב הקיים והצעות לשיפור וייעול במצבים של קשיים כלכליים. כאשר מעוניינים לבצע תהליך של הבראת חברות ועסקים, יש צורך בתהליך של אבחון, בודקים דוחות כספיים, מקורות הכנסה, תזרים מזומנים, הוצאות, הסדרי חוב, גיוס אשראי וכדומה. לאחר בחינת המצב הפיננסי של החברה, יש צורך בהכנת תכנית הבראה לחברה.

הבראה של חברה בקשיים כלכליים אינה תהליך פשוט. מדובר בתהליך מורכב וארוך, ברוב המקרים הבראת החברה מצריכה ביצוע של כמה פעולות חשובות כגון מיפוי של המצב הנוכחי בחברה, הכנה של תכנית הבראה מותאמת עבור מגוון יעדים וגיוס של מקורות מימון, הגדלת המכירות והרווחים, הקטנת ההוצאות, יישום תכניות לשינוי תהליכי העבודה בחברה, יישום של תכנית עסקית בהתאם להמלצות היועץ.

אחת הבעיות הנפוצות ביותר הגורמת לנפילה או קריסה טוטלית של עסקים וחברות היא בעיית תזרים המזומנים השלילי. בעיה זו עלולה לגרום להפסדים רבים וכתוצאה מכך אף לסגירת החברה, השלב הראשון שיש לבצע הוא לאתר את נקודות החולשה הכלכליות של החברה, תכניות הבראה לעסקים נדרשות כאשר ההכנסות של העסק נמוכות באופן משמעותי לעומת ההכנסות. כלומר העסק עלול להיקלע להפסדים ולגירעונות כספיים שעלולים להוביל להסתבכויות  כספיות, ללקיחת הלוואות ועוד.

תהליך הבראת העסק יוכל לסייע לבעל החברה להגיע לכדי ניהול תזרים מזומנים חיובי בכל חודש. הגדלת המכירות והרווחים וניהול נכון של העסק.

במהלך ייעוץ עסקי בודקים רווחים אל מול הפסדים, עלויות, תמחור מוצרים, הוזלת עלויות והקטנת הוצאות כספיות. על סמך הנתונים המתקבלים בונים את התכנית העסקית. הכנה של תכנית עסקית טובה תאפשר לחברה להגיע לכדי הצלחה ושגשוג כלכלי. התכנית צריכה להיות מפורטת וכוללת אסטרטגיה ותכנון לטווח ארוך. כמו כן תהליך ייעוץ עסקי מספק למנהלים כלים יישומיים לניהול העסק, לניהול ההיבטים הכלכליים והפיננסיים של החברה, כיצד לנהל תזרים מזומנים חיובי ועוד.

כאשר חברות נקלעות לקשיים כלכליים לפעמים עולה התחושה כי החברה הגיעה למבוי סתום ומכאן צפויה הידרדרות שעלולה להביא לידי סגירת החברה. כמו כן על מנת להימנע מסגירת העסק ולהגיע להסדרי חובות מומלץ לבצע תהליך שנקרא "הבראת חברות", המטרה היא להמשיך את הפעילות העסקית של החברה תוך התחשבות במצב הכלכלי ובנייה של תכנית הבראה לחברה על מנת לפתור את הבעיות הפיננסיות כדי לאפשר לעסק להמשיך לפעול.

קיימות אפשרויות רבות או פתרונות מספקים כדי לאפשר לחברות לצאת מן הסבך. הפתרונות הכלולים בתהליך הבראת חברות כולל קבלת אשראי מבנקים, הלוואות חוץ בנקאיות וכדומה. ההחלטה של בעלי עסקים ברוב המקרים נובעת משיקולים שונים, אך חשוב להיצמד לתכנית העסקית שהוצעה על ידי יועץ החברה. כמו כן במהלך תכנית ההבראה של החברה בודקים אפשרויות נוספות כגון תזרים המזומנים, דוחות רווח והפסד, אשראי בנקאי, פריסת תשלומים ועוד.

 

החשיבות של ייעוץ עסקי לחברות

תהליך ייעוץ לחברות כולל בתוכו מספר שלבים. השלב הראשון הוא בחינה של הדוחות הכספיים, הכנסות מול הוצאות, מדידה ובקרה של תזרים המזומנים ובהתאם לתוצאות הבדיקות השונות שנעשו, היועץ בונה עבור החברה תכנית עסקית שכוללת בתוכה את כלל ההצעות לשיפור המצב הקיים, היועץ למעשה מספק לחברה את כל האפשרויות הפיננסיות שעומדות בפניה כדי למנוע את קריסתה. במקרים מסוימים ייתכן שיהיה צורך בהלוואות, גיוס אשראי או פתרונות מימון מסוגים אחרים.

בעלי חברות ומנכ"לים צריכים לקבל החלטות חשובות על בסיס יום יומי. קיימות החלטות הדנות בפעילות העסקית או בתהליכי עבודה. בעל החברה צריך לקבל החלטות שיכולות להשפיע על עתיד החברה באופן מהותי, למשל החלטות כגון הרחבת החברה, הוספת מחלקות, סגירת מחלקה מסוימת מסיבות שונות, רכישת ציוד, גיוס עובדים חדשים ופיטור עובדים ועוד. על מנת לקבל את ההחלטות הנכונות באופן מושכל, מומלץ להתייעץ עם יועץ עסקי לחברות, שיוכל לספק להנהלת החברה מידע אובייקטיבי ועדכני על מצב החברה ויסייע בקבלת החלטות על סמך איסוף נתונים ודוחות כספיים. כמו כן יועץ עסקי לחברות יוכל לספק פתרונות יצירתיים עבור בעיות שונות.

חשוב להבין שקבלת החלטות חשובות עבור החברה מצריכה ידע וניסיון. במקרים מסוימים התהליך הופך להיות אישי וייתכן שיהיו מעורבים גם צדדים רגשיים, מסיבה זו קבלת ההחלטות הופכת למורכבת יותר, לכן חשוב לקבל החלטות על בסיס תכנון וחשיבה מוקדמת תוך קבלת הצעות לייעול ושיפור התהליכים בחברה.

אולי תתעניין גם ב:

ייעוץ עסקי לחברות בהקמה

יזמים צעירים מעוניינים לקבל מימון עבור הקמת המיזם, בעיקר במהלך השלבים הראשונים הכרוכים בהוצאות כספיות רבות. הקמת העסק היא תהליך מורכב וארוך ויש לו עלויות רבות. מסיבה זו מומלץ לתכנן את הצעדים הראשונים בקפידה רבה כדי להימנע מטעויות שעלולות להכריע את הצלחת החברה בעתיד.

מומלץ לשכור שירותי ייעוץ עסקי לחברות כבר בשלבים הראשונים של הקמת החברה ויפה שעה אחת קודם. אנשי מקצוע המומחים לייעוץ עסקי לחברות יכולים לסייע בכל שלבי הקמת החברה. יועץ עסקי חוקר את השוק ואת המתחרים,  כיצד המתחרים מנהלים את הקמפיין השיווקי של הסטרטאפ. בנוסף לכך, הוא חוקר את הצרכים, המטרות והיעדים של החברה כדי להגיע לכדי הצלחה כלכלית.

חשוב לקחת בחשבון שהקמת עסק חדש כרוכה בלקיחת סיכונים וקבלת החלטות מושכלת. בשלבים הראשונים של הקמת החברה, חשוב להגדיר מטרות ויעדים. הגדרות אלו יסייעו ליזמים לנווט את דרכם במהלך הקמת החברה כאשר החזון עומד תמיד לנגד עיניהם. יש צורך בתכנון מוקדם של השלבים הראשונים להקמת החברה.

היזמים צריכים להיות מודעים למצב בשוק ולהכיר את הסביבה העסקית בה הם פועלים. היכרות זו כוללת את המתחרים, כמו כן היא כוללת גם הגדרת קהל היעד אליו פונה הקמפיין השיווקי של החברה. ישנה חשיבות להיות מעודכנים וערניים לשינויים המתרחשים בשוק.

מומלץ לבצע בדיקת כדאיות, המטרה היא לבדוק האם הקמת העסק הינה החלטה מושכלת מבחינה כלכלית והאם יש לעסק פוטנציאל להצליח. לאחר שהסקתם כי אכן משתלם להקים את הסטרטאפ, יועץ עסקי יוכל לכתוב עבורכם תכנית עסקית.

כמו כן יש להשקיע סכומים מסוימים עבור הקמת קמפיין שיווקי לחברה. במסגרת התכנית העסקית שהוצעה על ידי היועץ, בעל חברה יוכל לקבל מידע על בסיס תחזיות וניתוח הפוטנציאל הקיים להצלחת החברה. יועץ עסקי אוסף מידע ונתונים ולאחר מכן הוא מספק מידע על החברה המבוסס על הנתונים והדוחות הכספיים שנבחנו, ניתוח המידע כולל ניתוח של מידת הרווחיות, גיוס אשראי, כוח אדם בחברה, מכירות ושיווק, ניהול תזרים מזומנים, ניהול כח אדם, משאבים ועוד.

בהקמת חברה חדשה יש צורך בקבלת הלוואה, ההוצאות הראשונות על העסק יכולות להיות גדולות, כגון הוצאות שכירות על המקום, רכישת ציוד לחברה, הוצאות כספיות על תשתיות, משכורות לעובדים, הוצאות חשמל וארנונה, הוצאות עבור ספקים ועוד. חשוב לדעת שתזרים המזומנים של החברה עלול להיגמר תוך תקופה קצרה, מסיבה זו יש צורך בהלוואה לעסק חדש כדי לתת לקבל את הדחיפה הראשונה לעסק או לחברה.

לעיתים חברה נקלעת לקשיים כלכליים עקב בעיות של תזרים מזומנים, הכנסות נמוכות מול הוצאות וכדומה. במצבים אלו מומלץ לפנות לשירות ייעוץ עסקי לחברות או שירותי ייעוץ פיננסי. ייעוץ זה יוכל לסייע לבעל החברה לקבל הלוואות, להגדיל את הרווחים, למצוא פתרונות עסקיים המיועדים לצורך שיפור וייעול של הכנסות החברה, סיוע בקבלת מקורות מימון ועוד.

חשוב לדעת שמלבד חברות  חדשות בהקמה, ישנם מצבים שונים שבהם החברה זקוקה לקבלת הלוואה עקב בעיות בתזרים המזומנים, קשיים כלכליים שונים כגון חובות כספיים וכדומה. יועץ עסקי יוכל לסייע לבעל החברה בקבלת החלטות נכונות כגון סוג ההלוואה שכדאי לקחת, תנאי ההלוואה, פריסת תשלומי ההלוואה גמישים יותר עבור צרכי הלקוח, הסדרי חובות ועוד. חשוב מאש שבעל החברה יכיר את כל האפשרויות שעומדות בפניו, אחרי הכל הלוואה שניתנת ללקוח הינה ארוכת טווח ויכולה להימשך כמה שנים.

הלוואה חוץ בנקאית – מה צריך לדעת?

הלוואה חוץ בנקאית היא הלוואה הניתנת על ידי גופים או מוסדות פיננסיים ולא על ידי בנקים. גורמים אלו מאפשרים לבעלי חברות ועסקים לקבל הלוואה חוץ בנקאית עבור מטרות שונות, ההלוואה ניתנת בתוך זמן קצר ויש לה יתרונות נוספים כגון אין להלוואה זו קשר לבנקים או לגורמי אשראי, ההלוואה אינה משפיעה על מסגרת האשראי של הלקוח ואינה גורמת למשיכת יתר של כספים,. אין צורך בהליכים ארוכים ומייגעים לקבלת ההלוואה לחברה. חברות המספקות הלוואה חוץ בנקאית יכולות לתת הלוואות בסכומים גבוהים יותר, תשלומי החזר ההלוואה מותאמים לצורך הלקוח.

מומלץ לקחת הלוואה חוץ בנקאית ממוסדות וגופים מוכרים, אמינים וחוקיים. מומלץ לערוך השוואה בין הצעות שקיבלתם עבור הלוואה חוץ בנקאית, ניתן להתייעץ עם יועץ עסקי מומחה בתחום כדי לקבל החלטה מושכלת. חשוב לדעת שהלוואה חוץ בנקאית הינה חלק מתוכנית עסקית המוצעת ללקוח במסגרת תהליך הייעוץ הכלכלי.  

קבוצת אסף הינה חברה מובילה בתחום ההלוואות לעסקים וגיוס אשראי לחברות. החברה מתמחה בקבלת אישורים ממערכות בנקאיות, גיוס אשראי בנקאי וחוץ בנקאי עבור עסקאות נדל"ן, משכנתאות לעסקים, הבראת עסקים, ייעוץ עסקי ופיננסי, מימון לעסקים, שירותי ייעוץ במגוון תחומים ועוד. כמו כן החברה מעסיקה צוות מקצועי של כלכלנים, רואי חשבון, יועצים עסקיים ועוד. מוזמנים ליצור איתנו קשר, נשמח לתת מענה בכל שאלה.

שם:
טלפון: